Roland Watzdorf Wide Neck Bottles 500ml Amber 020500BG55 VE=20
Enlarge
PART NO: 4AJ-7960512
Qty In Stock: 15
Din 55 W/O 9072166 Screw-Cap Pack Of 20
Wide-mouth bottles, soda-lime glass
Clear or amber glass. Round thread neck in accordance with DIN 168.
Please order screw caps separately.
Product Specification:
Capacity: 500ml
Neck thread: 55 GL
Diam.: 84.0mm
Height: 154.0mm