Sartorius Microsart e.motion Membrane Filters 114H6Z-47-SCM
Enlarge
PART NO: 4AJ-9054050
Qty In Stock: 6
White/black
47mm
0.45µm high flow
Pack of 3 boxes of 100
Membrane Filters Microsart™ e.motion
All Microsart membrane filters are *multi-fit* and can be used in all standard dispenser systems.
The membrane filters have a diameter of 47mm or 50mm, and are white, green or grey with a high-contrast 3.1mm grid.
Product Specification:
Pore size: 0.45 High Flow µm
Colour: white/black
Diam.: 47mm